+420 733 400 657

Zeptejte se nás

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali? Nevadí, využijte našeho formuláře a my Vám co nejdříve odpovíme.

Nová zpráva

Kontrolní obrázek


Marie

Dobrý den,

chtěla bych převést na děti svůj dům, ale chci, aby mě v něm nechali dožít. Jde to nějak zařídit?


úterý 11. říjen 2016
eúkony.cz

Dobrý den Marie,

doporučujeme Vám spolu s darovací či kupní smlouvou uzavřít i smlouvu o zřízení věcného břemene – konkrétně smlouvu o výměnku.


středa 12. říjen 2016
Karolína Tomšová

Dobrý den,

zdědila jsem po babičce byt a chtěla bych v něm bydlet spolu s kamarádkou. Jak si mám ošetřit, aby se mnou platila poplatky za byt? Děkuji.


čtvrtek 15. září 2016
eúkony.cz

Milá Karolíno,

nejlepší pro Vás bude, když s kamarádkou sepíšete nájemní smlouvu, ve které se Vám kamarádka zaručí, že Vám bude hradit za užívání bytu nějakou částku, kterou si se smlouvě ujednáte. Pokud nám ve formuláři k nájemní smlouvě sdělíte potřební informace, rádi Vám smlouvu připravíme.


pátek 16. září 2016
Martina Pacovská

Dobrý den,

je možné dát někomu podepsat směnku i na částku do 1.000,- Kč?


pátek 5. srpen 2016
eúkony.cz

Samozřejmě, směnkou lze zajistit dluh v jakékoliv výši, i dluh v částce nižší než 1.000,- Kč.


pondělí 8. srpen 2016
Ondřej

Dobrý den,

domluvil jsem se s kamarádem, že mu půjčím na rozjezd jeho podnikání. Chtěl bych ale potvrzení o tom, že jsem mu půjčil. Poradíte mi, jak si mám půjčení peněz pojistit?


pondělí 20. červen 2016
eúkony.cz

Dobrý den Ondřeji,

nabídneme Vám hned několik možností, jak si zápůjčku pojistit. Jednou z možností je písemné sepsání smlouvy o zápůjčce, která může sloužit i jako právní titul pro případnou žalobu, kdyby později Váš kamarád neměl „chuť“ Vám peníze vrátit. Druhou možností je uzavření tzv. smlouvy o tiché společnosti, kdy se Vy se svou zápůjčkou (lépe řečeno vkladem) budete podílet na podnikání svého kamaráda, a to jak na zisku, tak i na ztrátách, a to do výše svého vkladu. Oba dva popsané smluvní vzory najdete v naší nabídce, a jednoduchým postupem si je můžete přizpůsobit dle svých požadavků.


úterý 21. červen 2016
Petr Novák

Dobrý den,

chtěl bych prodat svoji písničku jedné místní kapele. Stačí uzavřít kupní smlouvu?


středa 1. červen 2016
eúkony.cz

Dobrý den Petře,

uzavření prosté kupní smlouvy v tomto případě není namístě, doporučujeme Vám uzavřít licenční smlouvu k dílu autorskému.


čtvrtek 2. červen 2016
Marie Novotná

Dobrý den,

potřebovala bych prodat auto, ale vůbec tomu nerozumím, nechci ho prodat zbytečně levně, ale bohužel ve svém okolí nemám nikoho, kdo by mi s tím pomohl. Můžete mi poradit, co mám dělat?


neděle 8. květen 2016
eúkony.cz

Vážená paní Novotná,

doporučujeme Vám najít si odborníka, který by Vám auto pomohl prodat (tzv. prodej auta do komise), nejčastěji to bývají autobazary, které Vám automobil ocení a zaplatí Vám, až automobil někdo koupí. Mezi Vámi a autobazarem (popř. jinou osobou, která Vám s prodejem automobilu pomůže) pak vznikne závazkový vztah – komisionářská smlouva. Její znění Vám přizpůsobíme na míru Vašim požadavkům. Stačí, když budete postupovat podle pokynů uvedených u tohoto smluvního typu. Věříme, že budete spokojená a prodej automobilu dopadne dle Vašich představ.


pondělí 9. květen 2016
Powered by Phoca Guestbook